loader image

Gaziantep Milletvekili ve Dışişleri Komisyonu Üyesi Dr. Derya Bakbak, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında;

“Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun 102. Kuruluş Yıldönümü’ne kavuşmanın gururunu yaşadığımız bu anlamlı günde, ülkemizdeki tüm çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı en içten duygularımla kutluyorum.

İstiklal Harbimizin Başkomutanı ve Türkiye Büyük Millet Meclisimizin ilk başkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile bu vatanı bizlere bırakan yürekleri iman ve cesaret ile dolu tüm şehitlerimizi ve ebediyete irtihal eden gazilerimizi rahmetle, minnetle yad ediyorum.

Bundan tam 102 yıl önce, Ankara’da coşkuyla, gururla ve büyük bir heyecanla açılan Türkiye Büyük Millet Meclisimiz, bu toprakları bizlere vatan kılan şehitlerimizin mücadelesinin tecelligâhı ve milli irademizin sembolü olmuştur.

23 Nisan günü; millet egemenliğinin en önemli sembolü olmasının yanı sıra ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarmak için atılan en büyük adımdır. Bugün de, AK Parti iktidarımızla son 20 senede demokraside ve kalkınmada Türkiye’yi büyütmenin, güçlendirmenin, dünyanın en saygın ülkelerinden biri haline getirmenin çabası içinde olduk.  Ülkemiz gelişen sanayisi ve büyüyen ekonomisi ile 2053 ve 2071 hedeflerine ulaşırken, teknoloji odaklı projeleriyle gelecek yüzyıla imzasını atacaktır.

23 Nisan günü aynı zamanda, milletimizin istikbalimizin teminatı olan evlatlarımıza verdiği değerin de yansıması olmuştur. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ifade ettiği gibi ‘Yetişecek çocuklarımıza ve gençlerimize, görecekleri tahsilin hududu ne olursa olsun, en evvel, her şeyden evvel Türkiye’nin istikbâline, kendi benliğine, millî an’anelerine düşman olan bütün unsurlarla mücadele etmek lüzûmu öğretilmelidir’ Bugün bayramlarını kutlayan evlatlarımızın yarının büyük ve güçlü Türkiye’sinde manevi değerlerine bağlı, vatanı ve milleti için çalışan bireyler olacaklarına inancım tamdır.” diyerek mesajını sonlandırdı.

 

dbLogoBeyaz
akp

© 2022. Tüm Hakları Saklıdır. Sitede bulunan hiçbir materyal izinsiz kullanılamaz.