loader image

AK Parti Gaziantep Milletvekili ve Dışişleri Komisyonu Üyesi Dr. Derya Bakbak 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü münasebetiyle yayımladığı mesajda, “Hainlere ve işbirlikçilerine ‘Türkiye Geçilmez!’ derken milletimizin ferasetinden ve büyüklüğünden güç aldık” dedi.

 Tarih sayfalarının ders niteliğinde ihanetlerle dolu olduğunu, fakat bunlardan çok azının 15 Temmuz darbe girişimi kadar bilinçli ve planlanmış bir hainlik içerdiğini ifade eden Dr. Bakbak, “Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin her bir parçasında fedakârlık, özveri ve şeref bulunan üniformalarını, ihanetlerini gizlemek için üzerlerine geçirenler, bayrak, namus, vatan nedir bilmeden saldırdılar.  Mensubu olmaktan şeref duyduğumuz Gazi Meclisimizi, Emniyet binalarımızı, milletin evi olan Cumhurbaşkanlığı Külliyemizi vurup 251 kahraman vatandaşımızı şehit ettiler. Ama gücünü, tarihle yaşıt mazisinden alan büyük Türk Milleti’nin evlatları bu ihanet girişiminin karşısına aşılmaz bir dağ gibi dikildiler. İnanmışlığın, vatanperverliğin ve halk iradesinin; savaş uçaklarını, tankları, topları nasıl durdurabildiğini tüm dünyaya gösterdiler. Sultan Alparslan’dan, Fatih Sultan Mehmet’ten, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ten aldığımız şeref parolası 15 Temmuz gecesi, Malazgirt’in, Sakarya’nın, Dumlupınar’ın ruhuyla her yerde yankılandı. Vatan haini FETÖ’cüler ve onların işbirlikçileri anladılar ki, Türkiye aşılmaz, sağlam, yıkılmaz bir kaledir, Türk Milleti de o kalenin en şerefli muhafızlarıdır.” ifadelerini kullandı.

15 Temmuz ihanetinin ardından birbirine sıkı sıkıya kenetlenen vatandaşlarımızın dünyada eşi benzeri olmadığını vurgulayan Dr. Derya Bakbak, “Kriz durumları ayrılıkları, parçalanmaları beraberinde getirir. Ancak 15 Temmuz pratiği bize gösterdi ki, milletimiz en zor durumlarda dahi bir arada olabilmeyi başarabilmiştir. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın sağlam duruşu ve rehberliğiyle, dün de bugün de önümüze çıkarılan her türlü engeli, ihaneti, kötü emeli parçalayacak ve yolumuza devam edeceğiz. Savunma sanayisinden Milli Teknoloji Hamlesi’ne, Mavi Vatan ve Karadeniz’deki petrol keşiflerinden sınır içi ve sınır dışındaki terörle etkin mücadelesine, Türkiye Cumhuriyeti daima güçlü, etkin, saygın ve hazırdır. Bu vesileyle başta 15 Temmuz şehitlerimiz olmak üzere tüm Şehitlerimizi rahmetle anıyor, Gazilerimize huzurlu, sağlıklı ömürler diliyorum.” diyerek mesajını tamamladı.

dbLogoBeyaz
akp

© 2022. Tüm Hakları Saklıdır. Sitede bulunan hiçbir materyal izinsiz kullanılamaz.