loader image

Gaziantep Milletvekili Derya Bakbak, Şahinbey Belediyesinin Çanakkale Zaferinin 100. Yılı Münasebetiyle Düzenlediği ‘Şehitleri Anma Gecesi’ne katıldı. Gaziantep halkının yoğun ilgi gösterdiği gecede konuşan Bakbak, İstiklal Marşının kabulünün 94. Yılı olması sebebiyle Vatan Şairi Mehmet Akif Ersoy’u anarak konuşmasına başladı.

Şanlı Türk Tarihine adını altın harflerle yazdıran Çanakkale Zaferinin üzerinden tam bir asır geçtiğini vurgulayan Bakbak, sözlerine şöyle devam etti:

‘Ancak vatan ve millet sevgisinin ölümsüzleştiği, eşsiz kahramanlık destanlarının yazıldığı destan asla silinmedi.

Ülkenin dört bir yanından gelen gencin, yaşlının ‘’Çanakkale Geçilmez’’ diyerek, Gelibolu Yarımadasının her metre karesini kanları ile sulayarak yazdıkları bu destan, bizlerin bugünleri, çocuklarımızın yarınları olmuştur.

Arıburnu’nda, Conkbayırı'nda, Anafartalar'da verilen mücadele, her zaman cesaret kaynağımız olacaktır.’ dedi.

100 yıl önce, Çanakkale Zaferinin çok büyük fedakarlıklarla kazanıldığına değinen Bakbak, Çanakkale ruhunu şöyle tasvir etti:

‘Öyle bir millet ki; elinde avucunda ne varsa cepheye gönderiyor…

Çünkü herkesin kalbinde yalnız tek bir Emel

Hayat hürriyet için yalnız küçük bir bedel

Öyle bir millet ki; anneler, babalar evladının başını okşayarak cepheye gönderiyor…

Şimdi hepsinin karnında bir Kepçe Türk aşı

Öyle bir kefen ki bu, ipekten bir Türk kumaşı’

‘Bizlerde Çanakkale’dekiyle aynı ruh ve kararlılıkla yeni bir Türkiye inşa ediyoruz. Daha özgür ve müreffeh, daha adil ve itibarlı Yeni Türkiye hedefine yorulmadan, yılmadan, bıkmadan ilerliyoruz. Milletimizle, hangi siyasi görüşten, hangi sosyal, dini, etnik kimlikten gelirse gelsin, Çanakkale Kahramanları gibi omuz omuza Yeni Türkiye idealini gerçekleştiriyoruz.’ dedi.

dbLogoBeyaz
akp

© 2022. Tüm Hakları Saklıdır. Sitede bulunan hiçbir materyal izinsiz kullanılamaz.