loader image

İbadet, hoşgörü ve manevi bir huzur içerisinde geçirdiğimiz, on bir ayın sultanı Ramazan ayının ardından tüm İslam  âlemi olarak mübarek Ramazan bayramını karşılamanın sevinci ve heyecanı içerisindeyiz.

Yüce Rabbime şükürler olsun ki, bu süreçte bizlere insanları sevgiyle kucaklamayı, başkalarıyla paylaşmayı, gerek Arakan’daki Müslüman kardeşlerimize, gerek Suriye’den gelerek topraklarımıza sığınan komşularımıza yardım elini uzatmayı nasip etti. Gaziantep’imizde ve yurdun dört bir yanında yardımlaşma ve dayanışmanın en güzel örnekleri yaşandı.

 

Bizler Teşkilat olarak da Ramazan ayını en güzel şekilde değerlendirmeyi bildik. Şehit aileleriyle iftarlarda buluşarak hem soframızı, hem acılarını paylaştık. Hasta ve muhtaçlara yardım eli uzatarak onları yalnız bırakmadık. Çocuk evlerini, huzur evlerini ziyaret ettik. İstedik ki kimse buruk bir Ramazan sevinci yaşamasın, kimsesiz olmasın. Her zaman olduğu gibi vatandaşlarımızla beraber olduk, onları dinledik, dertlerine çözüm üretmeye çalıştık. Ve şimdi hep beraber bir Ramazan bayramı sevincini daha paylaşıyoruz.  İnanıyorum ki bu sevinci, bu heyecanı en güzel şekilde taşıyarak, paylaşarak büyütecek ve gelecek nesillere de aktaracağız.

Bu duygu ve düşüncelerle, Ramazan bayramının tüm insanlığa barış ve huzur getirmesini diliyor, başta hemşerilerimiz ve milletimiz olmak üzere bütün soydaşlarımızın, tüm İslam âleminin, Mübarek Ramazan Bayramını en içten duygularımla kutluyorum.

 

 

 

dbLogoBeyaz
akp

© 2022. Tüm Hakları Saklıdır. Sitede bulunan hiçbir materyal izinsiz kullanılamaz.