loader image

AK Parti Gaziantep Milletvekili ve TBMM Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu Üyesi Derya Bakbak, Gaziantep Ticaret Borsası’nın (GTB) Temmuz ayı olağan meclis toplantısına konuk oldu. 

Toplantının açılış konuşmasını yapan GTB Meclis Başkanı Selami Memiş, Gaziantep’le ilgili tüm çalışmalarda aktif görev alan AK Parti Gaziantep Milletvekili Derya Bakbak’ı meclis toplantılarında görmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. GTB’nin kısa ve uzun vadede hayata kazandırmayı planladığı projeler hakkında bilgiler veren GTB Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Tiryakioğlu ise, Ankara’da gerçekleştirilen antepfıstığı Ortak Akıl Toplantılarına katılarak bölge çiftçisine destek veren Milletvekili Bakbak’a gayretlerinden dolayı teşekkür etti. Gaziantep Milletvekillerinin destekleriyle Ankara’da düzenlenen ‘Antepfıstığı Ortak Akıl Heyeti’ toplantılarının çok verimli geçtiğini aktaran Tiryakioğlu, “Amacımız dikkatlerin bu ürünümüzün üzerine çekilmesiydi bunda da el birliğiyle muvaffak olduğumuza inanıyoruz. Bundan sonraki süreçte artık antepfıstığı ile ilgili eylem planları görüşülerek sektörde önemli adımlar atılacak” dedi.

Tarıma dayalı sanayide Gaziantep’in Türkiye için rol model bir şehir olduğunu ifade eden Tiryakioğlu, “Un ve makarna üretiminde ülkemizde lider, dünyada sayılı merkezlerden biri konumundayız. İSO 500 sırlamasında yer alan 10 kuruluşumuz tarıma dayalı sanayi üretimi gerçekleştirmekte. Bölgemiz tarım üretiminin tamamına yakını ise Gaziantep’te işlenmekte ve ihracata hazır hale getirilmekte” diye konuştu.

GTB meclis üyelerinin Ramazan ayını kutlayarak konuşmasına başlayan AK Parti Gaziantep Milletvekili Derya Bakbak da, Gaziantep’in özellikle son yıllarda sanayi, tarım ve ihracatta elde ettiği yükselişe vurgu yaptı. Gaziantep’in ortak akıl ve birlikte hareket edebilme yeteneğiyle sanayi ve ticarette önemli hamleler yaptığını belirten Bakbak, Gazianteplilerin gelişimden ve ilerlemeden yana olan bu yönlerinin tüm kesimler tarafından takdir edildiğini söyledi.

Sanayide elde edilen başarıda tarım ürünlerin önemli bir yer tuttuğunu kaydeden Bakbak, “Dünyanın en hızlı büyüyen ve gelişen şehirlerinden biriyiz. Bugün Türkiye’nin 6’ıncı büyük ekonomisine sahip olan Gaziantep’te, tarım ürünleri sanayinin gelişmesine ciddi destek sağlamakta. Öte yandan bulgur gibi besin değeri yüksek yöresel gıdalarımız adeta altın kıymetinde. Bu ürünlerimizi tüm dünyaya taşımamız ve tanıtmamız lazım” şeklinde konuştu. Bakbak, ayrıca üyesi olduğu TBMM Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonun yürüttüğü kentsel dönüşüm çalışmaları hakkında da bilgiler vererek, GTB Meclis üyelerinin sorularına yanıt verdi. Toplantı sonrası GTB Başkanı Tiryakioğlu ve GTB Meclis Başkanı Memiş tarafından Milletvekili Bakbak’a günün anısına özel cam işleme vazo hediye edildi. 

dbLogoBeyaz
akp

© 2022. Tüm Hakları Saklıdır. Sitede bulunan hiçbir materyal izinsiz kullanılamaz.