loader image

Tarihimizin önemli dönüm noktalarından biri olan 30 Ağustos zaferinin 90. yıldönümünü kutlamanın haklı gururu ve onuru içerisindeyiz. Kurtuluş Savaşı’nda, kadın, çocuk, yaşlı demeden bütün varlığını ortaya koyarak omuz omuza mücadele eden ve binlerce şehit veren Türk milleti, bu zafer ile vatanımızın ve milletimizin bölünmez bütünlüğünü, devletimizin varlığı ve bağımsızlığını tüm dünyaya haykırmıştır.

Bizler bugün, bağımsız bir devlet çatısı altında hür yaşayan bireyler olarak, ve atalarımızın bize bıraktığı böylesi şanlı ve şerefli bir mücadelenin mirasçıları olarak; topraklarımızı, birlik ve beraberliğimizi canımız pahasına koruyacak ve ülkemize yapılan her türlü iç ve dış saldırı karşısında tek yürek, tek bilek olarak cevap vereceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle, tüm hemşehrilerimin ve yurttaşlarımın 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyor, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere silah arkadaşlarını, kahraman ordumuzu, topraklarımız için can veren tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi saygıyla, minnetle ve rahmetle anıyorum.

 

dbLogoBeyaz
akp

© 2022. Tüm Hakları Saklıdır. Sitede bulunan hiçbir materyal izinsiz kullanılamaz.