loader image

Büyükşehir Belediye Başkanlarının İstişare Toplantısı

İstişare toplantısı çerçevesinde Gaziantep'te bulunan Kayseri, Konya, Samsun, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanları, AK Parti Gaziantep İl Başkanı Ahmet Uzer'i ziyaret etti.

Ziyarette konuşan AK Parti Gaziantep İl Başkanı Uzer, belediyelerin, mahalli yerel yönetimlerin AK Parti'nin temel taşları olduğunu belirtti.

Ziyarete gelen Büyükşehir belediye başkanlarının kendilerinin övünç kaynağı olduklarını ifade eden Uzer, "Buradaki büyükşehir belediye başkanlarının gerçekten yıllardan beri Türkiye'deki yapmış oldukları hizmetlerle AK Parti'nin çıtasının düşmemesinde büyük katkıyı sağlayan başkanlarımızdır. Ben bu zamana kadar yaptıkları çalışmalardan dolayı değerli belediye başkanlarına teşekkür ediyorum" dedi.

Büyükşehir belediye başkanlarına seslenen Uzer, şunları kaydetti:

"Öncelikle her haliyle mutlu bir şehre geldiniz. Gaziantep, siyasetiyle, ekonomisiyle, asayişiyle gerçekten huzurlu bir şehirdir. Burada gerçekten de il teşkilatımız, belediyelerimiz, tüm sivil toplum örgütlerimiz ile birlikte ortak akıl çerçevesinde siyaset yapmaya çalışıyoruz. Burada Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Asım Güzelbey ve diğer belediye başkanlarının önemli katkıları var. Bizler kendi işimizi yapmaya çalışıyoruz. Belediyeler belediyecilik yapıyor. Biz ise işin siyasetini yapıyoruz. Ama birbirimize sevgi ve saygı içerisinde başta Gaziantep'e sonra Türkiye'ye elimizden gelen bir hizmet varsa bunları yapmaya çalışıyoruz.

Tabi bunlarda barış içerisinde, huzur içerisinde, bir güven ortamı içerisinde ancak başarılır. Bunu Gaziantep'te başardık. Özellikle son yapılan seçimlerde 61.8 gibi gerçekten Gaziantep şartları göz önüne alındığı zaman çok önemli bir orana ulaştık. Tabi çıtamız her geçen gün yukarıya doğru gidiyor. Bu da bizi hem şevklendiriyor hem de işimizi biraz daha zorlaştırıyor. Çünkü yukarıya doğru çıtamız yükseldiğinde biraz işimiz zorlaşıyor. Yaptığımız işi seviyoruz."

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki ise 1994'ten beri belediyecilik yaptığını söyledi.

Özhaseki, şunları ifade etti:

"Şehirler AK Parti iktidarından sonra adeta uçuşa geçti. Büyük projelerin hepsi devreye girmeye başladı. Kendi şehrimi düşündüğümde yapmak istediğim ne kadar büyük proje varsa, hepsini engelliyorlardı. ya imza atmıyorlardı ya izin vermiyorlardı ya da kapılarda bekletiyorlardı. Bundan dolayı da o büyük projelere imza atamıyorduk. Ama ne zaman ki 2002 AK Parti iktidarı direksiyonda devam etmeye başladı o zaman hakikaten önümüz açıldı" diye konuştu.

Ziyarete, Gaziantep, Erzurum, Konya, Bursa, Sakarya Büyükşehir belediyelerinin başkanları, AK Parti Gaziantep Milletvekili Derya Bakbak ve Oğuzeli İlçe Belediye Başkanı Bekir Öztekin de katıldı
 

dbLogoBeyaz
akp

© 2022. Tüm Hakları Saklıdır. Sitede bulunan hiçbir materyal izinsiz kullanılamaz.