loader image

Gaziantep Milletvekili Derya Bakbak incelemelerine devam ediyor. Bu kapsamda Çevre ve Şehircilik ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl müdürlüklerini ziyaret etti. 

Gelecek nesillere bırakacağımız en büyük mirasın “yaşanabilir ve sağlıklı bir çevre olduğunu” vurgulayan Bakbak; “başta çocuklarımız olmak üzere gençlerimize çevre bilincinin önemini aktarmamız gerektiğini” söyledi.

Gaziantep’i daha iyi yaşanabilir bir kent kılmak için çalıştıklarını belirten Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Ergün Özuslu; ambalaj atıklarının toplanması, çevre kirliliği, hava kirliliği ve kaçak kömür ile mücadele ettiklerini söyledi.

Aynı kapsamda Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünü de gezen Bakbak; “yetenekli gençlerimizin önünün açılması gerektiğini ve sağlıklı bireyler olmak için sporun öneminden” bahsetti. Atatürk’ün “sağlam kafa sağlam vücutta bulunur” sözüne vurguda bulunarak “teknolojinin yanı sıra spor ile de ilgilenmelerinin gerekliliğini” belirtti. 

Gaziantep’e prestij projeler kazandıracaklarını ve tesisleşme açısından Gaziantep’i Türkiye’de üçüncü sıraya çıkarmayı hedeflediklerini belirten Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Yahya Şahan, 40 bin kişilik şehir arena stadının projesinin değiştiği, bu projenin dünyada yapılan prestij stat projelerinden birisi olduğu, arsa ve ödenek probleminin kalmadığı, ayrıca bin kişilik gençlik merkezi ve spor salonu projesinin tamamlandığı ve lisanslı sporcu sayısında artış olduğunu söyledi.

Her iki ziyarette de karşılıklı fikir alışverişinde bulunan Bakbak “daha yaşanabilir daha sağlıklı bir cevrede sağlıklı gençler yetiştirmek istiyoruz” dedi

dbLogoBeyaz
akp

© 2022. Tüm Hakları Saklıdır. Sitede bulunan hiçbir materyal izinsiz kullanılamaz.