loader image

AK Parti Gaziantep Milletvekili ve Kadın, Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu (KEFEK) Üyesi Dr. Derya Bakbak, “Ülkemizin bekası, güvenliği ve huzuru için canımızı dişimize takıp, tek bir terörist kalmayıncaya kadar mücadelemizi sürdüreceğiz ve terörün kökünü kazıyacağız.” dedi.

Bakbak, Türkiye Büyük Millet Meclisi Plan Bütçe Komisyonu’nda İçişleri Bakanlığı’nın bütçe görüşmelerinde söz aldı. Terörle mücadele konusunda yürütülen etkin mücadeleye değinen Bakbak, şunları söyledi:

“Ülkemizin terörle mücadeleyi yoğun olarak sürdürdüğü, sadece Türk milletinin değil tüm mazlum coğrafyaların huzur ve güvenliği için seferber olduğumuz bir dönem yaşıyoruz.

Türkiye bölgesinde huzur adası haline gelirken terörle mücadele konusunda da tarihi bir başarı yakaladık.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde ülkemiz hem sahada hem masada kazanan bir ülke konumuna erişti. Ordumuz sahada büyük bir özveriyle mücadelesini sürdürürken, milletimizin desteğiyle hükümetimiz de askeri başarılarımızı diplomatik zaferlerle taçlandırdı.

Yurtiçi terörist sayısı 2016'dan bugüne azalış trendine girmiş, 2 bin 500'lü seviyelerden bu ay itibarıyla 550'li rakamlara gerilemiştir.

Örgüte katılım 2014 yılındaki 5 bin 558 seviyesinden her yıl azalarak 2019 itibarıyla 108'e düşmüştür.

Bu sayılar topyekûn, etkin ve kararlı mücadelemizin vermiş olduğu bir sonuçtur.

Teröre destek verenler bu sonuçtan memnun kalmayabilir ama biz bu ülkenin bekası, güvenliği ve huzuru için canımızı dişimize takıp tek bir terörist kalmayıncaya kadar mücadelemizi sürdüreceğiz ve terörün kökünü kazıyacağız.”

Milletvekili Bakbak, uyuşturucu ile mücadeleye de dikkat çekti; “Bir ülkenin huzurunu bozmaya yönelik odaklar sadece terör ile değil, uyuşturucu ile de bedenlerimizi zehirleyip, ülkemizin yarınlarını karartmanın peşindeler. İçişleri Bakanlığımız başta olmak üzere tüm bakanlıklarımız bu konuda etkin bir mücadele sürdürüyor.” dedi.

Bakbak, uluslararası uyuşturucu raporlarına göre 15-64 yaş aralığında milyon başına madde bağlantılı ölüm rakamlarını hatırlattı. Dünya ortalamasının 35, ABD ortalamasının 329, Avrupa Birliği ortalamasının 23, Türkiye ortalamasının ise 2017 yılında 17,2 iken geçen yıl bu oranın 11,4’e düşürüldüğünü belirtti.

İçişleri Bakanlığı’nın bu konuda özverili bir çalışma yürüttüğünü ifade eden Bakbak şöyle konuştu:

“Bakanlığımızın bu konuda özverili çalışmaları gerekli ekip ve teknik donanımı ile uyuşturucu illetini de ülkemizden tamamen sileceğimize inanıyorum. Bunun yanında aile içi ve kadına şiddet olaylarında, göç, sığınmacı, trafik, eğitim-denetim faaliyetlerinde, güvenlik personeli ihtiyacının karşılanması gibi konularda gösterilen hassasiyetten dolayı İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’ya teşekkür ediyor, İçişleri Bakanlığımızın bütçesinin hayırlı olmasını diliyorum.”

dbLogoBeyaz
akp

© 2022. Tüm Hakları Saklıdır. Sitede bulunan hiçbir materyal izinsiz kullanılamaz.