loader image

Gaziantep Valiliği ile Milli Eğitim Müdürlüğü koordinasyonuyla 24 Aralık 2011 tarihinde hayata geçirilen "Bir Okul Bin Gelecek" ve "Geleceğimize Bir Tuğla da Sen Koy" kampanyalarının İstanbul tanıtım toplantısı İstanbul Ritz Carlton Otel'de yapıldı.

Toplantıya Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, Gaziantep Valisi Erdal Ata, Gaziantep Milletvekilleri Ali Şahin, Derya Bakbak, Halil Mazıcıoğlu, Mehmet Erdoğan, Mehmet Sarı, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Başkanı Dr. Asım Güzelbey, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, İstanbul Gaziantepliler Dernekleri Federasyonu Başkanı İnal Aydınoğlu, Milli Eğitim Müdürü Ekrem Serin, Sanko Holding Yönetim Kurulu Başkanı Abdulkadir Konukoğlu, MHP eski Gaziantep Milletvekili Hasan Özdemir, eski Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ve eski Gaziantepspor Başkanı Celal Doğan ile çok sayıda Gaziantepli katıldı.

İstanbul Gaziantepliler Dernekleri Federasyonu Başkanı İnal Aydınoğlu'nun yaptığı açılış konuşmasının ardından Milli Eğitim Müdürlüğü ve kampanyaların tanıtım videosu izlendi. Milli Eğitim Müdürü Ekrem Serin'in yaptığı sunumun ardından sırasıyla Sanko Holding Yönetim Kurulu Başkanı Abdulkadir Konukoğlu, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Başkanı Dr. Asım Güzelbey, Gaziantep Valisi Erdal Ata ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin söz alarak duygu ve düşüncelerini katılımcılarla paylaştılar.

Toplantıda Gaziantep'e okul yaptıran hayırseverler Süzer Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Süzer, Ahmet Besim (Kaşıbeyaz), Ahmet Mukdat Ziylan, Fikret Öztürk, Nurettin Horoz, Cennet Süzer, Hasan Çapan, Celal Doğan ve Mehmet Okan'a birer onur belgesi takdim edildi.

Katılımcıların söz alarak duygu ve düşüncelerini ifade ettikleri son bölümde ise hayırseverlerden kampanyalara destek olma sözü geldi. İşadamı Mustafa Kaygısız bir köy okulu, Tekstilci Mehmet Bildirici Nizip'e bir okul, Otomotivci Ali Uçar İbrahimli Köyü'ne bir okul, İstanbul Gaziantepliler Dernekleri Federasyonu Başkanı İnal Aydınoğlu 2013 yılında bir okul, Arif Develi bir okul yaptırma sözü verirken Mehmet Doğru da ihtiyacı olan okullara 20 adet fotokopi makinesi bağışladı. Baklava ve Tatlı Üreticileri Derneği (BAKTAD) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yıldırım ise bünyesinde "Baklavacılık" bölümü oluşturulması şartıyla dernek olarak bir meslek lisesi yaptırma sözü verdi.

Toplantı dilek ve temennilerin ifade edilmesiyle sona erdi.

dbLogoBeyaz
akp

© 2022. Tüm Hakları Saklıdır. Sitede bulunan hiçbir materyal izinsiz kullanılamaz.