loader image

AK Parti Gaziantep Milletvekili Derya Bakbak, engellilik ve beraberinde getirdiği sorunların sadece engellilerin ve ailelerinin sorunu olmadığını, aynı zamanda toplumun da sorunu olduğunu bildirdi.

Derya Bakbak, Engelliler Haftası dolayısıyla yayımladığı mesajında, engellilerin sosyal hayatta karşılaştıkları sorunların çözümlenmesi ve topluma katılımlarının sağlanması için herkese görev düştüğünü belirtti.

 

Bakbak, mesajında şu ifadelere yer verdi:

"10-16 Mayıs ülkemizin de üyesi olduğu Birleşmiş Milletlere (BM) üye 156 devlet tarafından Engelliler Haftası olarak kutlanıyor. Bu haftanın her bir gününde ayrı bir engel ele alınıyor. Bu vesileyle engelli hakları ve engellilere ilişkin toplumsal bilinç artırılıyor. Buna paralel olarak engelli vatandaşlarımızın sosyal hayata ve üretken bireyler olarak topluma katılımlarını kolaylaştıracak uygulamalar çoğalmakta ve gelişmektedir.

Engellilik ve beraberinde getirdiği sorunlar sadece engellilerimizin ve ailelerinin sorunu değil, aynı zamanda toplumun da sorunudur. Bu nedenle engellilerimizin sosyal hayatta karşılaştıkları sorunların çözümlenmesi, topluma katılımlarının sağlanması için hepimize görevler düşmektedir."
 

dbLogoBeyaz
akp

© 2022. Tüm Hakları Saklıdır. Sitede bulunan hiçbir materyal izinsiz kullanılamaz.