loader image

Milletvekili Derya Bakbak ile Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu Fen İşleri ve Park ve Bahçeler Müdürlüğünde çalışan işçileri çalıştıkları yerde ziyaret ederek 1 Mayıs İşçi Bayramlarını karanfil dağıtarak kutladılar.

Gaziantep AK Parti Milletvekili Derya Bakbak ve Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu Dülük Tabiat Parkı içerisindeki Biyolojik Gölet ve Yarı Olimpik Yüzme Havuzunda çalışan işçilerle 1 Mayıs İşçi Bayramı dolayısıyla bir araya geldi. Çalışan işçilerin tek tek ellerini sıkıp karanfiller dağıtan Vekil Bakbak ile Başkan Fadıloğlu daha sonra toplu hatıra fotoğrafı çektirdiler.

Dünyanın en büyük ekonomilerinden biri olarak bugünlere işçi ve işverenlerle birlikte gelindiğini ifade eden Ak Parti Gaziantep Milletvekili Derya Bakbak, "Türkiye ilk defa 1923 yılında resmi olarak İşçi Bayramı kutlanmaya başlamıştır. Daha sonra 2008 yılında Emek ve Dayanışma Günü olarak ilan edildi. Türkiye'nin kalkınmasında ve ileri düzeyde yaşanan ekonomik gelişmelerde işçilerimizle beraber bu çalışmayı yürüttük. Hükümet olarak biz bu konuda ciddi çalışmalar yaptık.

Önemli olarak işçilerimizin çalışma saatlerinin düzenlenmesi sosyal ve ekonomik haklar anlamında hükümetimizin yapmış olduğu çalışmalar büyük önem teşkil etmektedir. Bu vesile ile tüm işçilerimizin 1Mayıs İşçi Bayramını kutluyorum. Amacımız birlik beraberlik ve dayanışma içinde bir bayram edası içinde bu günün geçmesidir" dedi.

 

 
dbLogoBeyaz
akp

© 2022. Tüm Hakları Saklıdır. Sitede bulunan hiçbir materyal izinsiz kullanılamaz.