loader image

Bakan Fatma Şahin, Gaziantep’in Eski ve Yeni Siyasilerini Bir Araya Getirdi

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı ve AK Parti Gaziantep Milletvekili Fatma Şahin'in, Gaziantep'in eski ve yeni siyasilerini bir araya getirdiği bildirildi.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin'in makamından yapılan yazılı açıklamaya göre, Bakan Şahin, Gaziantep'in bugününe emeği geçen eski, yeni bakanlar, milletvekilleri, belediye başkanları ve valisini şehrin geleceğini şekillendirmek üzere akşam yemeğine davet etti.

Programa, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, Eski TBMM Başkanı Hikmet Çetin, eski ve halen görevde olan milletvekilleri Vehbi Dinçerler, Kürşat Tüzmen, Şamil Tayyar, Ali Serindağ, Derya Bakbak, İbrahim Halil Mazıcıoğlu, Mehmet Sarı, Ali Şahin, Mehmet Şeker, Celal Doğan ve Gaziantep Valisi Erdal Ata ile Büyükşehir Belediye Başkanı Asım Güzelbey'in de aralarında bulunduğu 35'i aşkın önemli isim katıldı.

Bakan Şahin, siyasi görüşü ne olursa olsun Gaziantep için emek veren ve Gaziantep'in geleceğini şekillenirken de söz sahibi olmak isteyenlerin bir araya gelmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Toplantıda fikir alışverişinin yapılacağını, sorunların tespit edilip çözüm aranacağını ifade eden Bakan Şahin, şunları kaydetti:

"Gaziantep, Doğu ve Güneydoğu Bölgesi için örnek alınacak bir şehir. Kentimiz giderek gelişen bir cazibe merkezi haline geldi. Eğitim, sağlık, ticaret, sanayi ve turizm konusunda önemli adımlar atıldı. Bu çalışmaları geliştirilerek devam ettirmeli. Sosyal sorunların ve konut alanlarının geliştirilmesi sorunları önemlidir ve üzerinde durulması gerekmektedir."

Gece geç saate kadar devam eden toplantıda, bir sonraki toplantının Gaziantep'te yapılması kararlaştırıldı.

dbLogoBeyaz
akp

© 2022. Tüm Hakları Saklıdır. Sitede bulunan hiçbir materyal izinsiz kullanılamaz.