loader image

Gaziantep Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Avrupa ve Türkiye şampiyonalarında bilek güreşi, engelli bilek güreşi ve karate branşlarında dereceye giren Belediye Gençlik ve Spor Kulübü sporcularını cumhuriyet altını ile ödüllendirdi. AK Parti Gaziantep Milletvekili Derya Bakbak ve Başkan Tahmazoğlu, başarılı sporculara toplam 87 cumhuriyet altın vererek tek tek ödüllerini takdim etti. 

 

Bilek güreşi şampiyonasında Avrupa birincisi ve Türkiye birincisi olan Gülistan Korkmaz 15, Avrupa ikincisi ve Türkiye birincisi olan Fehime Tuğce Nur Kurt 13, Avrupa üçüncüsü ve Türkiye birincisi olan Mehmet Ali Erdoğan 11, Türkiye birincisi olan Ahmet Çetinkaya 5 ve Türkiye üçüncüsü olan Ahmet Bozdemir 3 cumhuriyet altını ile ödüllendirildi. Engelli Bilek Güreşi Şampiyonası'nda Avrupa birincisi ve Türkiye birincisi olan Mehmet Kaya 13, Türkiye birincisi olan Mikail Arslan 5 ve Türkiye üçüncüsü olan Şakire Annaç'a ise 3 cumhuriyet altını verildi. Karete şampiyonasında Avrupa ikincisi ve Türkiye ikincisi olan Elif Akyüz 12, Türkiye ikincisi olan Tolga Çip 4 ve Türkiye üçüncüsü olan Ünal Polat 3 adet cumhuriyet altını ile ödüllendirildi. 

Gaziantep Milletvekili Derya Bakbak sporcuları kutlayarak, "Burada bulunan bilek güreşi ve karate dalındaki Şahinbeyli sporcularımız gerek dünya gerekse Avrupa şampiyonalarında ülkemizi temsil etti. Engelli sporcu kardeşlerimizi de bulunmakta öncelikle ben onları yürekten kutluyorum. Önemli olan zihinlerdeki engelleri kaldırmak olduğunu başarılarıyla ortaya koydular. Hocalarımızı ve sporcularımızı tebrik ediyorum." dedi. 
Spora ve sporcuyu desteklerini sürdüreceklerini belirten Başkan Tahmazoğlu, amaçlarının başarılı sporcuları teşvik etmek ve diğer sporcuları ise gayrete sevk ederek onların da başarılı olmalarını sağlamak olduğunu kaydetti.

dbLogoBeyaz
akp

© 2022. Tüm Hakları Saklıdır. Sitede bulunan hiçbir materyal izinsiz kullanılamaz.