loader image

AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkan Yardımcısı Derya Bakbak, seçim çalışmaları vesilesiyle gittiği Hollanda’nın Zaandam, Hoorn, Rotterdam, Oss, Waalwijk, Eindhoven, Utrecht, Schiedam şehirlerinde ziyaretlerde bulundu. Gaziantep Milletvekili Derya Bakbak’a, gittiği her yerde gurbetçi vatandaşlarımız yoğun ilgi gösterdi.

 

İlk olarak Waalwijk şehrinde bulunan Abdulkadir Geylani Cami ve Sosyal tesislerini ziyaret eden Bakbak, buradan Oss şehrine hareket etti. Oss şehrindeki SKM'de yurttaşlarımızla bir araya geldi ve onların sorunlarını dinledi. Oss kentinden ayrılan Bakbak, Eindhoven'nın Best kasabasında Türkiyeli vatandaşlarımızla SKM’de buluştu. Yurttaşlarımıza Türkiye’nin son 12 yıllık gelişimini anlattı.

Daha sonra Hollanda’nın Utrecht ve Schiedam kentlerinde STK’ları ziyaret eden Bakbak, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan herkesin özellikle gurbette hayatlarını sürdüren yurttaşlarımızın her daim arkalarında olduklarının altını çizdi. 7 Haziranda yapılacak olan seçimlerin Türkiye için çok önemli olduğunu vurgulayan Bakbak, ‘’Sizler kendi ülkenizin ve şehrinizin, 77 milyonun temsilcilerisiniz. Sizler ilk defa yapılan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde yaşadığınız ülkede oy kullanma imkanı buldunuz. Ancak randevu sistemi nedeniyle katılım %20 civarında kaldı. Bu oranın artması için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Randevu sistemini kaldırdık, artık isteyen istediği saatte oyunu kullanabilecek’’ diyerek seçimin önemini belirtti.

Derya Bakbak, gittiği tüm kentlerde yurttaşlarımızdan sandığa iradelerini yansıtmalarını ve Demokrasi Şölenine katkı sunmalarını önemle rica etti.

dbLogoBeyaz
akp

© 2022. Tüm Hakları Saklıdır. Sitede bulunan hiçbir materyal izinsiz kullanılamaz.