loader image

AK Parti Gaziantep Milletvekili Derya Bakbak, Halil Mazıcıoğlu ve Mehmet Erdoğan 3. Tarım, Tarım Teknolojileri ve Hayvancılık Fuarı (GAPTARIM) ile 8. Gıda, Gıda Teknolojileri ve Ambalaj Fuarı'nı (GAPFOOD) ziyaret etti.

Fuarda stantları tek tek gezen milletvekilleri, stant sahiplerinden bilgi alarak fikir alışverişinde bulundu.

AK Parti Gaziantep Milletvekili Derya Bakbak AA muhabirine yaptığı açıklamada, Gıda ve Tarım Fuarı'nın Gaziantep'te açılmasının çok önemli olduğunu belirterek, fuarları oldukça önemsediklerini dile getirdi.

Gaziantep'in bulunduğu coğrafi konum itibariyle ve sahip olduğu sanayi açısından ilde fuarların sayısının artması gerektiğini ifade eden Bakbak, "Şu anda zaten Gaziantep'te fuarlara katılım yüzde 60 civarındadır. Fuarlara ziyaretçi oranı da yüzde 50 oranındadır. 2009 yılından 2011 yılına kadar fuarlara ziyaret sayısı ve katılım sayısı arttı. Fuarlara katılımın artması için çalışmalar içerisindeyiz. Gaziantep'in dünya sanayi içerisinde yer alması için de elimizden gelen gayreti göstermeliyiz" diye konuştu.

AK Parti Gaziantep Milletvekili Halil Mazcıoğlu ise açılan fuarların oldukça canlı olduğunu belirtti. Fuarların sayısının gün geçtikçe arttığını dile getiren Mazıcıoğlu, "Tarım ve Gıda Fuarı'nın Gaziantep'te açılması çok önemlidir. Fuarda çiftçi ve köylü vatandaşlarla bir araya gelme imkanı bulduk. Tarım ve Gıda Fuarı'nda böyle canlılığı sağlamak kolay değildir. Çünkü tarımla uğraşan kesimin fuarda gelip yenilik araması çok önemlidir. Ama banka bazında firmaların az katıldığını gördüm. Banka bazındaki firmaları görsem daha mutlu olurdum. Çünkü banka bazındaki firmaların müşterisi buraya gelen kişilerden oluşuyor" dedi.

Gaziantep Sanayi Odası Başkanı (GSO) Adil Konukoğlu ise AK Parti Gaziantep Milletvekilleri'nin fuarı ziyaretlerinden dolayı oldukça mutlu olduğunu belirterek kendilerine teşekkür etti.

Daha sonra fuara katılan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu da Gaziantep'in sanayide, turizmde, tarımda ve her alanda geliştiğini ve buna bağlı olarak fuarların sayısının gittikçe arttığını kaydetti.

Tahmazoğlu, fuardaki firma sahiplerinin fuarın açılışı dolayısıyla Türkiye'deki gelişmeleri yakından takip etme imkanı bulduklarını ve Gaziantep'te sanayinin gelişmesine ciddi anlamda katkı sağladığını ifade etti.

Fuardaki firma sahipleri de AK Parti Gaziantep milletvekillerinin ziyaretinden duydukları memnuniyeti dile getirdiler.

 

dbLogoBeyaz
akp

© 2022. Tüm Hakları Saklıdır. Sitede bulunan hiçbir materyal izinsiz kullanılamaz.