loader image

23 Nisan 1920… Milli iradenin hayat bulduğu, bir ulusun karanlıktan aydınlığa kavuştuğu bu kutlu günün 99. yıl coşkusunu yaşamanın gururu ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşu olan bugünü tüm dünya çocuklarına Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak armağan ederek daha da anlamlı kılmıştır.

Bu vesileyle tüm çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyor, Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere bu vatan için canını feda eden tüm şehitlerimiz ile gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.

Bir asırlık köklü geçmişi ve medeniyetinden aldığı güçle gelişme ve kalkınma atağında olan Türkiye, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın güçlü liderliği ve sağlam siyasi istikrarıyla inşallah bu yüzyıla damgasını vuran ülkelerin başında gelecek.

Ülkemiz 100. yaşına ilerlerken dünyanın 10 büyük ekonomisinden biri olma hedefine doğru emin adımlarla koşarken geleceğimiz olan çocuklarımızı değerlerine sahip çıkan, bilime, teknolojiye meraklı, ufku ve vizyonu geniş, donanımlı, adil, özgüvenli, girişimci, vatanı için çalışan ve üreten bir nesil olarak yetiştirmek ortak sorumluluğumuzdur.

İnanıyorum ki; en kıymetli hazinemiz çocuklarımız da bu coğrafyanın vermiş olduğu kültürel miras ve bağımsızlık mücadelemizden aldığı güç ile ülkemizi muasır medeniyetler seviyesine ulaştırmada anahtar rol oynayacak, daha iyi bir dünyanın inşasına katkı verecekler.

Bu duygu ve düşüncelerle 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı bir kez daha kutluyor, TBMM'nin açılışının 99. yıl dönümünde tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyorum.

dbLogoBeyaz
akp

© 2022. Tüm Hakları Saklıdır. Sitede bulunan hiçbir materyal izinsiz kullanılamaz.