loader image

Tutunduğumuz en sağlam dal, sığındığımız en güvenli liman, dünyanın en kıymetli varlıkları olan annelerimizin Anneler Günü kutlu olsun. 

Anne fedakârlığın sembolü, karşılıksız sevginin adı, toplumun mimarıdır.

Dinimiz, çocuğunu dokuz ay karnında taşıyarak, onu doğururken de ölüme yakın dehşette doğum sancısı çekerek dünyaya getiren ve çocuğu kendi ayakları üzerinde durabilene kadar hakkı ödenemez bir sevgi ile sabırla çocuğunu büyüten annelere büyük önem verir.

Peygamber efendimiz  “Anne cennet kapılarının ortasındadır” “Cennet annelerin ayakları altındadır” diye buyurmuştur. Sevgili peygamberimiz bu hadis ile annelere itaat etmenin ve saygı göstermenin cennetin anahtarı olduğuna işaret etmiştir.

Dolayısıyla dinimizin gereği olarak, bu anlamlı günü de vesile kılarak bizlere, tüm evlatlara önemli bir görev düşmektedir.

Anne evladının geleceğini duygularını, düşüncelerini, karakterini şekillendiren en önemli rol modeldir. Anne sadece evladının değil tüm toplumun sarsılmaz gücüdür.  Büyük milletlerin, gelişmiş toplumların arkasında güçlü bir anne figürü vardır. Annelerimiz baş tacımız olmalı ki onlardan aldığımız güçle tüm dünyaya doğru bir millet, güçlü bir devlet, eşsiz bir toplum olduğumuzu haykırabilelim.

Annelerimiz tek bir günde değil nefes aldığımız her an mutlu etme amacıyla yaşamalıyız.

İlk öğretmenimiz ve ailemizin temel direği olan annelerimizi mutlu edecek, onların yüreğini sevgi ile doyuracağız.

Bizler Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde, 17 yıldır bütün imkânlarımızla aile yapımızı koruyarak, toplumumuzu daha güçlü kılmak için çalışıyoruz.

Aile yapımızın öznesi annelerimiz, anne adaylarımız; tüm kadınlarımızın toplumsal statüsünün yükseltilmesine büyük önem veriyoruz, çünkü biliyoruz ki kadın güçlü olursa aile de toplum da güçlü olur.

Bu anlayışla bizler anneyi, aileyi ve toplumu koruyan sosyal politikalarımızı geliştirerek sürdüreceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta evlatlarını vatan toprağı için feda eden şehit annelerimiz ile kendi annem olmak üzere bütün annelerin Anneler Gününü yürekten kutluyorum.

dbLogoBeyaz
akp

© 2022. Tüm Hakları Saklıdır. Sitede bulunan hiçbir materyal izinsiz kullanılamaz.