loader image

AK Parti Gaziantep Milletvekili Bakbak’tan Şehitkamil Kaymakamı Aydın’a Ziyaret

AK Parti Gaziantep Milletvekili Derya Bakbak, Şehitkamil Kaymakamı Mehmet Aydın'ı makamında ziyaret etti.

Bakbak, Valilik Koordinasyonunda, Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü'nün işbirliğiyle yürütülen, Şehitkamil Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanlığı bünyesinde kurulan Sosyal Araştırma Dayanışma ve Müdahale Merkezi (SADMER) ile ilgili, Kaymakam Aydın'dan bilgi aldı.

Merkezin sadece Gaziantep için değil, tüm illere model bir merkez olduğunu belirten Bakbak, şunları kaydetti:

"Kalkınma Bakanlığı'na bağlı, Sosyal Destek Programı (SODES) kapsamında finanse edilen SADMER'in Gaziantep Üniversitesi 'Toplumsal Duyarlılık Projeleriyle' ve gönüllü öğrencilerle destekleniyor. Mevcut duruma baktığımızda önemli olan halkımızın mutluluğu ve refahının artmasıdır ve bizden sonraki nesillere daha iyi bir gelecek bırakmaktır. Ayrıca ruhsal, fiziksel, duygusal ve cinsel saldırıya uğramış kişilere ancak profesyonel uzmanlar yardımcı olabilir. Bu yönde sorun yaşamış, şiddete maruz kalmış insanlara sosyolog, psikolog ve avukatlara yönlendirmek gerekiyor."

Kaymakam Mehmet Aydın ise SADMER'in Şehitkamil ilçesinde çocuk, kadın, engelli, yaşlı ve çaresizlere, zor durumda kalanlara hizmet verecek olan bir kuruluş olduğunu, Gaziantep'in yoğun göç alan bir il olması nedeniyle sürekli artan nüfusun ortaya çıkardığı toplumsal ihtiyaç ve isteklerin artmasıyla oluşan boşlukları doldurulmada çok faydalı olacağının altını çizdi.

Aydın, sosyal devlet anlayışının en etkin bir şekilde yerine getirilebileceğini düşündüğünü, sosyal devletin şefkat ve merhamet yönünün bu çalışmalarla ortaya çıkacağını belirtti.
 

dbLogoBeyaz
akp

© 2022. Tüm Hakları Saklıdır. Sitede bulunan hiçbir materyal izinsiz kullanılamaz.