loader image

AK Parti Gaziantep Milletvekili Bakbak İl Özel İdare Genel Sekreteri Yılmaz’ı Ziyaret Etti

AK Parti Gaziantep Milletvekili Derya Bakbak, Gaziantep İl Özel İdare Genel Sekreteri Cafer Yılmaz'ı makamında ziyaret etti.

Bakbak, gittiği köylerde kendisine ulaşan talepleri ve tespit ettiği ihtiyaçları daha önce Yılmaz'a iletti ve bu taleplere yönelik son durum hakkında bilgi aldı.

Yakın zamanda köy muhtarlarıyla bu bilgileri paylaşacağını belirten Bakbak, Genel Sekreter Yılmaz'dan köylere yapılan kilit taşları, altyapı, kanalizasyon, Ören yerlerindeki kazı çalışmaları, ilköğretim okulları için dersliklerle ilgili Özel İdare'nin 2010 yılında yaptıkları ve 2011 yılı projelerinin son durumu hakkında bilgi aldı.

Yılmaz, Özel İdare'nin eğitimle ilgili olarak, geçen yıl 1000 dersliği Milli Eğitim'e kazandıklarının, turizmle ilgili olarak, Karkamış'taki mayınların temizlendiğinin ve artık o bölgedeki kazı çalışmalarına başlanacağını dile getirdi.

Ayrıca Yılmaz, Gaziantep Kalesiyle ilgili yapılacak düzenlemeler hakkında, İslahiye Yesemek Turizm yolunun açık hava müzesi haline geldiğini çevre düzenlemesi yapıldığını, Sağlık alanında sağlık ocakları ve ambulansların mevcut durumu hakkında Bakbak'ı bilgilendirdi.

Yılmaz, semt sahalarının yenilendiğini, sağlık, spor alanlarının atış poligonu yapıldığını, kapalı olimpik yüzme havuzunun tamamlanacağını, stadyuma kavuşulacağını ifade etti.

Alt yapı çalışmaları için greyderlerin, sondaj makinelerinin hazır bulunduğunu belirten Yılmaz, Milletvekilleri Derya Bakbak ve Halil Mazıcıoğlu'nun da katıldığı maden aramak için özellikle Nurdağı ilçesinde açılan, kapatılmadan bırakılan, bu nedenle de yağmur sularının içine birikmesi nedeniyle boğularak çocukların ölmemesi için bu çukurları kapatma çalışmalarını hızlandırılacaklarının altını çizdi.

TBMM Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu Üyesi Derya Bakbak amaçlarının bölgesel ekonomik kalkınma ve sosyal gelişme alanında yapısal dönüşümü ve sürdürülebilir kalkınmayı arttırmak olduğunu kaydetti.

dbLogoBeyaz
akp

© 2022. Tüm Hakları Saklıdır. Sitede bulunan hiçbir materyal izinsiz kullanılamaz.