loader image

AK Parti Gaziantep Milletvekili Derya Bakbak, ulusal egemenliğimizin önemini geleceğimizin büyükleri olan çocuklarımıza en iyi şekilde aktarmamız gerektiğini belirtti.

Bakbak, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısı ile yaptığı açıklamada, şunları kaydetti:

"Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Atatürk'ün çocuklara Bayram olarak armağan ettiği Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışının 92. yılında, tüm ulusumuzun ve çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutluyorum. Ulusal egemenliğimizin önemini geleceğimizin büyükleri olan çocuklarımıza en iyi şekilde aktarmalıyız."

Bakbak, tam 92 yıl önce Anadolu'nun her tarafından seçilen temsilcilerin, Ankara'ya gelerek, halkın kendi kendini yönetmesinin en üst yönetim biçimi olduğunun bilinciyle Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni oluşturduğuna dikkat çekerek, şunları dile getirdi:

"Bunun bilincinde verilen ve ülkemizin işgalden kurtulduğu, bağımsızlığımızın kazanıldığı Kurtuluş Savaşı ile sağlam temeller üzerine yepyeni bir ülke inşa edilmiş, Türkiye'miz kurulmuştur. Biz de bugün, bu bilinçle halkın temsilini daha da güçlendirecek adımlar atıyoruz ve Türkiye'yi daha iyi bir geleceğe taşımak için çaba sarf ediyoruz.

Bizler dünün çocukları ve bugünün büyükleri olarak ecdadımıza borçlu olduğumuz geçmişimizi unutmamalı, uğruna binlerce şehit verdiğimiz bağımsızlığımızın, ulusal egemenliğimizin önemini geleceğimizin büyüklerine, çocuklarımıza, en iyi şekilde aktarmalıyız. Bu duygu ve düşüncelerle, dünyada çocukların sahip olduğu yegane bayramda, bütün çocukları sevgiyle kucaklayarak yüzlerindeki gülümsemelerin hayatları boyu solmamasını temenni ediyor ve bütün vatandaşlarımız için mutlu, huzurlu bir gelecek, daha güçlü bir TÜRKİYE diliyorum."

dbLogoBeyaz
akp

© 2022. Tüm Hakları Saklıdır. Sitede bulunan hiçbir materyal izinsiz kullanılamaz.