loader image

AK Parti Gaziantep Milletvekili Derya Bakbak, Gaziantep'te eğitimin en kaliteli noktaya ulaşabilmesi için her konuda destek olacaklarını belirtti.

Bakbak, Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürü Ekrem Serin'i ziyaret etti.

Serin, Bakbak'a Gaziantep'te ilk ve orta öğretimdeki son durum hakkında bilgi verdi. Gaziantep'te ailelerin eğitim konusunda daha bilinçli hale gelmeye başladıklarını, yürütülen"Haydi Okula" kampanyalarıyla okula giden öğrenci sayısının arttığını, artan eğitim talebiyle bağlantılı olarak derslik sayısını da arttıracaklarını, bakanlığın, belediyelerin ve hayırseverlerin destekleriyle bunun hızlandırılacağını vurguladı.

Gaziantep'te hayırseverlerin ve belediyelerin eğitime yaptığı katkılardan bahseden Serin, bundan mutluluk duyduğunu, yeni eğitim ve öğretim yılının geçen hafta başladığını ve şu an inşaatı devam eden okulların da çok yakın bir zamanda bitirileceğini bildirdi.

Bakbak, aldığı bilgiler üzerine "Değerli Valimizin eğitim konusunda çok başarılı bir geçmişi var. Şüphesiz ki şehir olarak valimizden istifade edeceğiz. Bizde Milletvekili olarak Gaziantep'te eğitimin en kaliteli noktaya ulaşabilmesi için her konuda destek olacağız, üzerimize düşeni yapacağız, yeni projeler başlatacağız. Ayrıca, sanayi, Üniversite, mesleki eğitime yönlendirme gibi konular çok önemli, bunların hepsinin işbirliği içerisinde olması gerekiyor" dedi.

Bakbak, Organize Sanayi Bölgesinde Ticaret ve Meslek Liseleri'nin şart olduğunu da kaydetti.

Görüşmeye, Vali Yardımcısı İbrahim Yurdakul ve İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ayşe Esra Belge de katıldı.

dbLogoBeyaz
akp

© 2022. Tüm Hakları Saklıdır. Sitede bulunan hiçbir materyal izinsiz kullanılamaz.