loader image

AK Parti Gaziantep İl Danışma Meclisi Toplantısı, İl binasında gerçekleştirildi. Toplantıya; AK Parti Gaziantep Milletvekilleri Derya Bakbak, Mehmet Erdoğan, Nejat Koçer, Şamil Tayyar, Ali Şahin ile AK Parti Gaziantep İl Başkanı Ahmet Uzer, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, AK Partili ilçe belediye başkanları ve partililer katıldı. 

Milletvekili Bakbak, İl Danışma Meclisi'nde yaptığı konuşmaya Necip Fazıl'dan bir dörtlükle başlayarak şu ifadeleri kullandı:

" " Bir akıl gelecek ki,

Akıllar delirecek,

Bir devrim,

Evvela bir devrimi devirecek."

İşte 12 yıldan beri AK Parti bu sessiz devrimleri gerçekleştirdi. Size YENİ TÜRKİYE'den bahsetmek istiyorum.

Artık GÜNEŞİN DOĞMASI engellenemez. Gezi, 17 Aralık… Herkes birşeyler söyledi, söylemeye devam edecek. 10 Ağustos ile artık güneş doğdu. Yeni Türkiye doğdu. Recep Tayyip Erdoğan Yeni Türkiye'de yeni bir ufuk açtı.

Yeni Türkiye:

 – Bireyden aileye etrafındaki toplum ile bütünleşmiş, sosyal çevresiyle huzurlu, mutlu, hayat veren, eğitimli, sağlıklı, güçlü bir TÜRKİYE olacaktır.

– Cumhuriyetimizin yüzüncü yılında bireysel özgürlük ve demokrasinin yanı sıra insan kalitesi ve toplum bütünlüğü ile dünyada örnek gösterilen bir ülke olacaktır.

2023 vizyonumuzda, insanımızın kaliteli, güvenli, modern ve hızlı hizmet alması için çalışacağız.

12 yıl boyunca sosyal devlet öncelikli oldu. Sosyal devlet ilkesini en ileri düzeyde hayata geçireceğiz. Hizmet alanında büyük reformlar yapacağız. Dünya standartları ile hizmet edeceğiz.

– YENİ TÜRKİYE 2023 hedefimiz YOL GÖSTERİCİ olacaktır.

Türkiye artık seyirci değil, oyuncudur. Ortadoğuda, Avrupa'da sözü geçen önemli bir ülke olduk.

Yeni Türkiye işçisi, memuru, emeklisi, yaşlısı, kadını, genci için çok şey ifade etmektedir. Yaşayan her bireyin bir hedefi olacak. Güçlü Türkiye, güçlü vatandaş, güçlü halkı hep birlikte inşa edeceğiz.

Bizi birbirimize düşürmedikleri müddetçe bir şey olmaz. Bu yeni ülkü için çalışmalıyız, uyanık olmalıyız. Bizim bizden başka dostumuz yok, uyanık olmalıyız.

Yeni Türkiye filizini hep beraber büyütmeliyiz. Güneş doğdu artık. Allah'ın yardımı ve bizlerin gayretiyle hedefimiz ulaşılabilir bir hedef.

Dünyada etkin, dünyaya üreten bir Türkiye olacağız.

Herkes eğitim alma hakkına sahip. Bilgiyi üreterek, kullanacak ve eyleme dönüştüreceğiz, hayata geçireceğiz.

Sağlıkta kaliteli ve yaygınız; hızlı ve etkin olacağız.

Önemli bir coğrafyada yaşıyoruz. Geçmiş, bugün ve yarınla 2023 köprüsünü inşa edeceğiz.

Kadınlar ve gençler bu süreçte çok önemli yer tutuyorlar ve tutacaklar.

Yoksulluğu azaltıp, refahı artırıp sosyal barış içinde bir Türkiye hedefliyoruz.

Faili meçhulleri bitirdik, halkımız güven ve huzur içinde yaşıyor ve yaşayacak.

Ekonomide güven ve istikrarı sağladık. Nereden nereye geldiğimizi anlatmayacağım. Üretim, imalat, arge, marka, patent, ihracat, istihdam, AB standartları, küresel rekabet, katma değeri yüksek ürünler önemli olacak.

Hiçbir kardeş halkı yalnız bırakmadık, bırakmayacağız.

3 yılı aşkın bir süredir Suriye'de yaşananlar karşısında insani ve vicdani sorumluluk gereği,zulümden kaçan Suriyeli komşularımıza kucak açtık, yaralarını sarmaya çalıştık.

Suriye’de gerçek bir siyasi geçiş süreciyle, Suriye halkının özlemini duyduğu demokratik hak ve özgürlüklerin sağlanması ciddi önem arz etmektedir. Bu itibarla, meşru talepleri bastırıl­maya çalışılan Suriye halkının yanında olmaya devam edecek, uluslararası toplum­la işbirliği halinde, ihtilafın çözümü için çalışmalarımızı sürdüreceğiz.

Irak’ta ise Irak’ın toprak bütünlüğünün korunması, güvenlik ve istikrarın yeniden tesisi, iç barışının sağ­lanması, hem insani anlamda, hem de bölgesel politikalarımız açısından bizler için ciddi önem arz etmektedir.  Bu süreçte Irak’ın karşı karşıya bu­lunduğu tehdit ve sorunların çözümüne destek vermeye ve üzerimize düşeni yapmaya devam edeceğiz.

Türkiye olarak, karşılıklı anlayış ve işbirliğini hakim kılmaya yönelik, barış ve istikrara yönelik çalışmalarımızı kararlılıkla sürdüreceğiz.Çünkü bizler, bölgemizde ve dünyada yoksulluk değil refah olsun, acı değil huzur olsun istiyoruz.

Değerli konuklar, sözlerime Necip Fazıl ile başladım ve Necip Fazıl ile bitireceğim.

" Şurada bir gedik açtık

Mukaddes mi mukaddes

Ey kahpe rüzgar

Artık ne yönden esersen es."

Teşekkürler."

dbLogoBeyaz
akp

© 2022. Tüm Hakları Saklıdır. Sitede bulunan hiçbir materyal izinsiz kullanılamaz.