loader image

Son zamanlarda bazı gazetelerde milletvekili olmam sebebiyle Gaziantep Üniversitesi’nde aldığım öğrenim sürecimi şaibe altında bırakan, kamuoyunu yanlış yönlendirmeye sebebiyet veren haberler yayımlanmıştır.

Bu çerçevede; kamuoyunun doğru bilgilendirilmesini sağlamak üzere aşağıdaki açıklamanın yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur.

Ben Ankara Gazi Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü mezunuyum. 14 Eylül 2007 yılında Gaziantep Üniversitesi’nde yüksek lisans öğrenimime başladım. Bu öğrenimi 21 Ocak 2011 tarihinde tamamlayarak Türkiye genelinde yapılan ALES ve ÜDS sınavlarında gerekli yeterliliği alarak, 9 Şubat 2011’de doktora öğrenimime başladım. Haziran 2011 seçimlerinde milletvekili seçilerek hem doktoramı, hem milletvekilliğine ilişkin görevlerimi en iyi şekilde yerine getirmeye çaba sarf ettim ve etmekteyim. Ne öncesinde, ne de milletvekili seçildikten sonra, Gaziantep Üniversitesi’nde aldığım öğrenim sürecinde herhangi bir ayrıcalığım olmadı. Ne girmediğim bir sınav, ne de aksattığım bir dersim bulunmaktadır. 2 fakülte mezunu olarak (Mimarlık ve İşletme) öğrenim hayatımı hep derecelerle geçirdim, asla eksik bir şey bırakmadım. İlgililere saygıyla duyurulur.

                                                                                                                                                          Derya BAKBAK

                                                                                                                                                      Gaziantep Milletvekili

 

                                                                                 

dbLogoBeyaz
akp

© 2022. Tüm Hakları Saklıdır. Sitede bulunan hiçbir materyal izinsiz kullanılamaz.