loader image

Her gün yüreklerimizde Anneler Günü…

Değerleri hiçbir şekilde ölçülemeyecek, bizleri varlıklarıyla,sevgileriyle zenginleştiren, bizi bizden fazla düşünen annelerimizin günü..

Hayatta olsun, olmasın, evlat sahibi olsun olmasın, annelik duygusuyla donatılmış tüm kadınlarımız, bütün annelerimiz kutsaldır. Dünya onların sahip olduğu, cenneti ayaklarının altına seren mucizevi şefkat ve sevgiyle, özveriyle bugün daha güzel, daha yaşanılır bir yerdir.

Toplumlar anneliğe verdikleri önem ve anlam doğrultusunda gelişirler. Çünkü gelecek nesilleri yetiştiren annelerimizdir. Ülkemize ve insanlığa faydalı bireyler yetiştirmek için fedakârca çalışan anneler, aile değerlerinin yaşatılması ve geleceğe taşınmasının en önemli güvencesidir. Yetiştirdikleri sağduyulu, özgüvenli, evrensel değerleri özümsemiş bireylerle sağlıklı ve gelişmiş toplumların temelini oluştururlar.

Öte yandan anne dünyada karşılıksız sevmeyi öğretebilecek yegane varlıktır. Bizi hiçbir koşulda yalnız bırakmayan, şefkatle bağrına basan, sevincimizle sevinip, acımızla gözyaşı döken, sevgilerini bir ömre sığdıramayacağımız annelerimize, hak ettikleri saygıyı göstermekte asla kusur etmemeliyiz. Annelerimizin yaşamını kolaylaştırarak her zaman yanlarında olmak, emeklerinin boşa gitmediğini gösterecek bir yaşam biçimini benimsemek, hepimize düşen en büyük sorumluluktur. Öyle ki aslında ne yaparsak yapalım annelerimizin emeğini, üzerimizdeki haklarını ödemek mümkün değil.  

Bu vesilelerle, varlıklarıyla yaşamımızı güzelleştiren ve dünyanın en yüce görevini üstlenen annelerimizin Anneler Günü'nü kutluyor, dünyayı, insanları, yaşamı sevmeyi öğrettikleri, umutla ve güvenle bakmamızı sağladıkları için tüm dünya annelerine sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

dbLogoBeyaz
akp

© 2022. Tüm Hakları Saklıdır. Sitede bulunan hiçbir materyal izinsiz kullanılamaz.