loader image

Ulusal egemenliğimizin simgesi Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışının 94. yıldönümünde başta çocuklarımız olmak üzere tüm halkımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutluyorum. 

94 yıl önce büyük fedakarlıklarla kurularak milli mücadelemizin merkezi haline gelen Türkiye Büyük Millet Meclisi, milletimizin bağımsızlık isteğinin ve bağımsızlık mücadelesinin en önemli sembolü olmuştur. Türk milleti hiçbir şart altında vesayeti ve tahakkümü kabul etmeyeceğini tüm dünyaya ilan etmiştir.

Bugün bizlere düşen en önemli görev atalarımızın canları pahasına mücadele ederek koruduğu ve gelecek nesillere  emanet ettiği milli birlik ve beraberliğimizi, bağımsızlığımızı, vatanımızı canımız pahasına korumak,  onu bugünün çocuklarına aynı bilinci vererek en iyi şekilde bırakmaktır.

Hedefimiz ve en büyük dileğimiz yediden yetmişe el birliğiyle çok daha güçlü, çok daha saygın, özgür, demokratik bir Türkiye inşa etmek; geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı kalpleri vatan ve millet sevgisiyle dolu, toplumumuzu ileriye taşıyacak, görev ve sorumluluklarına bağlı bireyler olarak yetiştirmektir.

Bu duygu ve düşüncelerle, birinci meclisimizin kahraman üyelerini ve milli mücadelede emeği geçmiş olan bütün gazi ve şehitlerimizi en derin saygı ve rahmetle anıyor, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı en kalbi duygularımla kutlayarak,  tüm dünya çocuklarına barış ve mutluluk getirmesini diliyorum. Sevgi ve saygılarımla.

dbLogoBeyaz
akp

© 2022. Tüm Hakları Saklıdır. Sitede bulunan hiçbir materyal izinsiz kullanılamaz.