loader image

Şahinbey Belediyesi'nin 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolaylısıyla düzenlediği program kapsamında, engellilere 77 adet tekerlekli sandalye dağıtıldı.

Törene Vali Vekili Nursal Çakıroğlu, AK Parti Gaziantep Milletvekilleri Derya Bakbak ile Mehmet Erdoğan, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Cafer Yılmaz, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mehmet Emin Korkmaz, Şahinbey Kaymakamı Uğur Turan, Şehitkamil Kaymakamı Mehmet Aydın, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Kamu-Ender Genel Başkan Yardımcısı Tulgay Hasar, Türkiye Sakatlar Derneği Gaziantep Şube Başkanı Hulisi Kalender ve üyeleri ile çok sayıda engelli vatandaş katıldı.

Milletvekili Derya Bakbak, Türkiye nüfusunun yüzde 12'sini engelli vatandaşların oluşturduğunu hatırlatarak, "Çok değişik bir yaşamın içinde bulunuyoruz. Bir saat sonramızı tasarlamamız mümkün değil. Hayatın neleri getirip neleri götüreceğini hiç birimiz bilemeyiz. Bizler empati kurarak kendimizi engelli vatandaşların yerine koyarak yaşamamız gerekiyor. Hükümet olarak ta engelli vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştırmak için gerekli adımlar atılmıştır" dedi.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın Kasım ayı içinde 7 bin engelliyi istihdam ettiğini belirten Milletvekili Derya Bakbak, 23 bin engellinin istihdamı için çalışmaların sürdüğünü ifade etti. Bakbak, "Engelli vatandaşlarımızın sigorta primleri devlet tarafından karşılanıyor. Engellilerimiz için ülkemizde 93 tane Engelsiz Yaşam Merkezi oluşturuldu. Herkes üzerine düşen görevi büyük bir titizlikle yapıyor." şeklinde açıklamalarda bulundu.
 

dbLogoBeyaz
akp

© 2022. Tüm Hakları Saklıdır. Sitede bulunan hiçbir materyal izinsiz kullanılamaz.