loader image

ADAY GİBİ ÇALIŞIYORLAR

http://gaziantepgunes.com/47290/Aday-gibi-calisiyorlar

Aday gibi çalışıyorlarGeçtiğimiz dönemlerde AK Parti’nin Gaziantep Milletvekili olarak görev yapan, ancak 1 Kasım Seçimleri için milletvekili adayı gösterilmeyen ya da aday olmayan isimler tıpkı aday gibi çalışıyor.

 

AK Parti’nin Gaziantep Eski Milletvekilleri Mehmet Sarı, Derya Bakbak ve Halil Mazıcıoğlu aday gösterilen isimler gibi ziyaretlere, programlara ve gezilere katılarak partilerinin seçim programı hakkında vatandaşı bilgilendiriyor. Sarı, Bakbak ve Mazıcıoğlu’nun aday gibi çalışmaları ise hemen her kesimden olumlu tepkiler alıyor. 

SARI ÖN SAFLARDA

AK Parti’den daha önce 3 dönem milletvekilliği yapan ve Gaziantep’i TBMM’de başarıyla temsil eden Mehmet Sarı, 7 Haziran Seçimlerinde 3 dönem kuralına takıldığı için yeniden adaylık başvuruş yapamamıştı. 7 Haziran seçimi sonrasında hükümet oluşturulamaması ve erken seçim kararının alınması ile Sarı, 1 Kasım seçimleri için yeniden milletvekili olabilmek için adaylık başvurusunu yaptı. Ancak Sarı, AK Parti’nin 12 kişilik Gaziantep milletvekili aday listesinde yer alamadı. Eski Milletvekili Sarı, buna rağmen, partisinin tüm çalışmalarına katılıyor ve 1 Kasım Seçimleri için adeta aday gibi çalışıyor. Partisinin seçim çalışmalarında ön saflarda yer alan Mehmet Sarı, gazetemize konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Ben bu partide 3 dönem milletvekilliği yaptım. Bu bir davadır. Bu dönem aday gösterilip gösterilmemem önemli değil, önemli olan partimizin başarısıdır ve aday gösterilen arkadaşlarımızdan en fazla sayıyı TBMM’ye göndermektir. Biz elimizden geldiği kadarıyla tıpkı adaymışız gibi aday olan arkadaşlarımızla birlikte sahada olmaya gayret ediyor ve elimizden gelen çalışmayı yapıyoruz. Bizim için makam, koltuk önemli değildir. Biz ülkemizin çıkarlarını her şeyden önde tutarız ve daha sonra da partimizin çıkarlarını her şeyin önünde tutarız. Önümüzde ülkemiz ve kentimiz açısından son derece kritik bir seçim süreci var. Bu seçimden tek başına iktidar çıkan bir AK Parti’nin var olması her şeyden önemlidir. Çünkü ekonomik ve siyasi istikrarın sağlanması açısından, ülkenin ve kentin çıkarları açısından mantıklı düşündüğümüzde AK Parti’nin tek seçenek olduğunu görüyoruz. Bu açıdan da benim milletvekili adayı olup olmamam önemli değildir, önemli olan ülkemizin, kentimizin ve partimizin çıkarlarıdır” ifadelerine yer verdi.

MAZICIOĞLU HER YERDE

AK Parti’nin kurmaylarından olarak gösterilen bir başka isim de Halil Mazıcıoğlu. Mazıcıoğlu da 1 Kasım seçimleri için adaylık başvurusu yapmamasına rağmen partisinin aday tanıtım toplantısından esnaf ziyaretlerine kadar birçok programa milletvekili adayı gibi katılıyor ve partisinin programı hakkında vatandaşı bilgilendirmeye devam ediyor. Gittiği her çevrede övgü alan Mazıcıoğlu, “Tek başına iktidar olmak için elimizden gelen bütün çalışmayı yapıyoruz. Aday olan arkadaşlarımızla ve il, ilçe teşkilatlarımızla birlikte sahadayız ve ziyaretlere, programlara katılıyoruz.

Ben zaten bu partide daha önce milletvekilliği ve partinin çeşitli kademelerinde görev aldım. 1 Kasım seçimleri için de milletvekilli adaylığı için başvuru yapmadım ancak bu, partimin yanında olmadığım anlamına ya da çalışmalara katılmayacağım anlamına gelmez. Bir tıpkı adaymışız gibi çalışmaya ve partimize elimizden geldiğince fayda sağlamaya devam edeceğiz. Terör olaylarının yaşandığı, ülkenin ekonomik ve siyasi açıdan belirsizliğe sürüklendiği biz zamanda tek seçeneğin güçlü bir AK Parti hükümeti olduğuna inanıyoruz. Partimizin her zaman yanındayız ve çalışmalarımıza devam ediyoruz. Şuna yürekten inanıyorum ki Gaziantep’ten oldukça fazla milletvekili çıkararak AK Parti tek başına güçlü bir şekilde yeniden iktidara gelecektir.

1 Kasım hem ülkemiz için hem de kentimiz için son derece önemlidir. Bu önemin farkındayız ve buna göre hareket ediyoruz. Bunun aksinde hareket etmek zaten AK Parti’nin siyasi etik anlayışına sığmaz. Bizim partimizde küskünlük, dargınlık asla olmaz. Biz bu davanın neferleriyiz ve öyle kalmaya da devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

MEVKİ MAKAM BİR KENARA

AK Parti’nin siyaset anlayışında makam ve mevkiinin önemli olmadığını, önemli olanın dava aşkı olduğunu düşünen bir diğer isim de Derya Bakbak. AK Parti Gaziantep Eski Milletvekili ve halen AK Parti MKYK üyesi Derya Bakbak, Gaziantep’te yetişen ender kadın siyasetçilerden biri. Bakbak, 7 Haziran seçimleri ve 1 Kasım seçimleri için AK Parti Gaziantep Milletvekili Aday Adaylığı başvurusunu yapmasına rağmen 12 kişilik Gaziantep milletvekili aday listesinde yer alamadı.

Ancak Bakbak buna rağmen hemen her programa milletvekili adayı gibi katılıyor ve partisine katkı sağlamak için adeta canla başla çalışıyor. AK Parti’de mevki ve makam sevdasının bir kenarda olduğunu, asıl amacın dava aşkı uğruna çalışmak olduğunu dile getiren Derya Bakbak, “Partimizin çıkarları bizim makam ve mevkiimizden çok daha önde gelir.

Biz böyle düşünüyoruz ve AK Parti’nin siyaset anlayışında bu vardır. Hiç kimse istediği görevlendirmeye getirilmedi diye küsüp siyaset arenasından çekilmez. AK Parti’de herkese yer vardır ve biz de partimizin çeşitli kademelerinde milletvekilliği de olmak üzere görev yaptık. Şimdi başka arkadaşlarımız milletvekili seçilecek ve biz onlarla birlikte çalışıyoruz. Sürekli aynı isimlerin milletvekilliği söz konusu olamaz. Bizler aday arkadaşlarımızla ve il teşkilatımızla, ilçe teşkilatlarımızla birlikte seçim çalışmalarımızı sürdürüyoruz ve partimize her zaman olduğu gibi katkı sağlamaya gayret gösteriyoruz. İnanıyoruz ki partimiz kurulduğu günden bu yana olduğu gibi 1 Kasım Seçimlerinden de birinci parti olarak çıkacak ve Türkiye’yi bir süreden bu yana içinde bulunduğu belirsizlik ortamından kurtaracaktır” açıklamalarında bulundu. Mahmut ÖZKILIÇ

dbLogoBeyaz
akp

© 2022. Tüm Hakları Saklıdır. Sitede bulunan hiçbir materyal izinsiz kullanılamaz.