loader image

AK Parti Gaziantep Milletvekili Derya Bakbak Gaziantep Üniversitesi'nde düzenlenen 3. Ulusal Eğitim Programları ve Öğretim Kongresi kapanış toplantısına katıldı. Toplantıda kendisine plaket takdim edilen Derya Bakbak şöyle konuştu:

 

"Değerli İlim İnsanları, Çok Kıymetli Konuklar,

3. Ulusal Eğitim Programları ve Öğretim Kongresi vesilesiyle toplandığımız bu güzel günde, bir milletvekili olarak, bir öğrenci olarak, eğitim-öğretim aşığı bir insan olarak sizlerle bir araya gelmekten kıvanç duydum.

Bu güzel organizasyonda emeği geçen başta Gaziantep Üniversitesi olmak üzere her kişi ve kuruluşa, Gaziantep'imize gelerek bizleri bilgileriyle aydınlatan değerli hocalarımıza, akademisyenlerimize, öğrencilerimize, kısaca burada adını saydığım sayamadığım tüm katılımcılara gönülden teşekkür ediyorum.

Bu kongrenin Gaziantep'te düzenlenmesi ve sizleri şehrimizde ağırlamak gerçekten onur verici.

Gaziantep'imiz bugün bir sanayi, ticaret, kültür ve turizm  şehri olmasının yanı sıra, artık, aynı zamanda bir üniversiteler şehri haline geldi.  Şehrimizde dördüncü üniversitemiz kuruldu. Şehrimiz bölgesinde de eğitim merkezi konumunda olan, bu bağlamda göç alan bir şehir. Yurtiçinden de, yurt dışından da öğrencilerimizi ağırlıyoruz. Üniversitelerimiz çok güzel çalışmalar yürütüyor, projelerde yer alıyorlar.  İnanıyorum ki bu samimiyet içerisinde, tüm bu çalışmalarla,gençlerimizin özverileriyle, çalışkanlıklarıyla şehrimiz de, ülkemiz de kalkınma düzeyini ciddi oranda artıracak. Her alanda daha güçlü bir Gaziantep ve Türkiye olacak.

Yarının devlet adamları, sanayi ve ticaret erbapları, memurları, işçisi, ilim ve fen adamları bu sıralarda, bu okullarda yetişecek, bizler yetiştireceğiz. O yüzden hepimizin üzerinde önemli bir sorumluluk var; her alanda örnek olmalı, yol gösterici olmalıyız.

Değerli Misafirler,

Bu vesileyle  de bugüne kadar bana örnek olan, yol gösteren, eğitim-öğretim hayatımda destek olan, benim bugünlere gelmemi sağlayan tüm değerli hocalarıma da buradan saygılarımı sunmak istiyorum.

Kongreye katılan siz değerli misafirlerimize gönülden teşekkür ediyor, hepinizi sevgiyle, saygıyla selamlıyorum."

dbLogoBeyaz
akp

© 2022. Tüm Hakları Saklıdır. Sitede bulunan hiçbir materyal izinsiz kullanılamaz.