loader image

Bugün gurur günümüz, bugün onur günümüz. Bugün tarihi şan ve şerefle dolu bir milletin bağımsızlığı için verdiği mücadelenin zafer günüdür. Bugün bağımsızlığından ve değerlerinden asla taviz vermeyen bir milletin kurtuluş mücadelesine eklenen en önemli zafer halkasıdır.

Bu zafer halkası eklenirken tarih bir milletin küllerinden yeniden doğuşunu yazdı.

Düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yılına yaklaşan Gaziantep de vatan savunmasında

6 bin 317 evladını şehit vererek Gazilik unvanını aldı. Gaziantep’ten İzmir’e, Erzurum’dan Sivas’a bu millet yurdunu düşmana uğratmamak için hep yekvücut oldu.

Bugün vatanımızın bütünlüğü, Türk milleti ve tüm mazlum milletlerin huzuru için Barış Pınarı dediğimiz bir dönemde Cumhuriyetimizin 96. yıl dönümünü ve Cumhuriyet Bayramı coşkusunu yaşıyoruz.

Bu coşkunun ilelebet sürmesini diliyor, tüm milletimizin Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyorum.

Tarih boyunca hürriyetin simgesi olan Türkiye Cumhuriyeti, bu kutlu günde bizi biz yapan değerler etrafında her zamankinden daha güçlü, her zamankinden daha sağduyulu olacak, al bayrağın etrafında kenetlenecektir.

Dayanışma içerisinde bu vatan topraklarının güvenliğini sağlarken mazlum coğrafyaların sesi, umudu olmayı da insanlık vazifesi ve boynumuzun borcu olarak sürdüreceğiz.

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği gelişmiş ve kalkınmış bir Türkiye hedefi içinde durmadan, yorulmadan, gece gündüz çalışmaya devam edeceğiz.

Hedefimiz 2023… Yani kurtuluşumuzu taçlandıran Cumhuriyetimizin 100. yılı… 4 yıl sonra yaşayacağımız 100. yıl heyecanında, bir asırı geride bırakmanın gururunu yaşayacağız.

Cumhuriyet’in 100. yılında ülkemizin bugünkü kazanımlarını katlamış, çok daha kalkınmış, çok daha müreffeh bir dünya lideri ülke konumunda olacağına inancımız tamdır.

Bu inançla Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde, ekonomide, teknolojide, sanayide, tarımda, kültür ve sosyal politikada her alanda ilerleme yolunda emin adımlarla ilerliyoruz. Bu yolda en büyük umudumuz vatanımızın yılmaz bekçileri gençlerimizdir. Cumhurbaşkanımız bir dünya lideri olarak net ve dik duruşuyla Türkiye Cumhuriyeti’ni hem sahada hem masada kazanan bir ülke konumuna taşırken, gençlerimiz de Atatürk’ün gösterdiği hedef doğrultusunda bu ülkeyi muasır medeniyetler seviyesine çıkaracaktır.

Sevgili Gençler,

Mimarlığını sizlerin yapacağı öyle bir Türkiye hayal ediyoruz ki; milli ve yerli atılımlarla, teknolojide, bilimde çok daha yol almış,  dünyanın 10 büyük ekonomisi arasına girmiş, bölgesinde barışı tesis etmiş, mazlumlara umut ışığı olmuş çok daha güçlü bir Türkiye…

Bu Türkiye çok uzağımızda değil. Sizler yeter ki azim ve mücadeleyi elden bırakmadan, vatanımıza olan sorumluğumuzun gereği olarak değerlerimizden kopmadan, çalışmaya, araştırmaya, sorgulamaya devam edin.

Sizlerin enerjisinin bu ülkeye çağ atlatacağına inanıyor, bu anlamlı günde Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile Cumhuriyetimizin bugünlere gelmesinde emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum. 

Bu toprakları bizlere vatan yapmak için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi, gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Bir kez daha milletimizin Cumhuriyet Bayramı’nı tebrik ediyorum.

dbLogoBeyaz
akp

© 2022. Tüm Hakları Saklıdır. Sitede bulunan hiçbir materyal izinsiz kullanılamaz.