loader image

18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 97. yıl dönümü dolayısıyla Gaziantep Askeri Şehitliği'nde tören düzenlendi.

Törende, Gaziantep Valisi Erdal Ata, Gaziantep 5. Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Kahraman Güneş, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Asım Güzelbey, şehitliğe çelenk koydu.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Vali Ata, şehitlik şeref defterini imzaladı.

Törende günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yapan Tank Binbaşı Hakan Saar, vatan ve millet uğruna, bağımsızlık uğuruna hayatlarını seve seve veren binlerce şehidi asla unutmayacaklarını söyledi.

Saar, Çanakkale'de dünyanın en büyük savaşlarından birini veren Türk milletinin, binlerce şehit vererek, işgalci güçlere karşı amansız bir mücadele verdiğini, bu mücadelenin sonucunda kazanılan zaferle bu topraklarda hür yaşandığını ifade etti.

Türk milletinin, şehitlerine minnet borçlu olduğunu ve hiç bir zaman unutmayacağını dile getiren Saar, "Şehitlerimizin bize bıraktığı bu kutsal emaneti sonsuza kadar koruyacağız. Al bayrağımızı hiç bir zaman yere indirmeyeceğiz" diye konuştu.

Yapılan konuşmanın ardından, Şahinbey Müftüsü Yahya Polat tarafından şehitler için dua okundu. Okunan duanın ardından ise Vali Ata, Tuğgeneral Güneş, Başkan Güzelbey ve diğer protokol üyeleri, şehit mezarlarını ziyaret etti, şehit ailelerine kırmızı karanfiller verdi.

Törene, AK Parti Gaziantep Milletvekilleri Derya Bakbak, Nejat Koçer, Mehmet Sarı, Ali Şahin, Mehmet Erdoğan, Emniyet Müdürü Süleyman Oğuz, Gaziantep Sanayi Odası (GSO) Başkanı Adil Konukoğlu, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu askeri ve mülki erkan ile çok sayıda şehit ailesi ve şehit yakını katıldı.

dbLogoBeyaz
akp

© 2022. Tüm Hakları Saklıdır. Sitede bulunan hiçbir materyal izinsiz kullanılamaz.