loader image

İstiklal mücadelemizin lideri ve Türkiye Cumhuriyeti’nin mimarı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, ebediyete intikalinin 81. yılında rahmet ve minnetle anıyorum.

Dünya siyasetinde derin izler bırakan Gazi Mustafa Kemal Atatürk “Benim manevi mirasım bilim ve akıldır” sözüyle aydınlık yarınlarımızın bilim ve akıldan geçtiğine vurgu yapmış, hayattaki en hakiki yol göstericiyi ilim ve fen olarak işaretlemiştir.

Bizler de ulu önderin, Cumhuriyet’i emanet ettiği gençlerimiz başta olmak üzere tüm milletimizle tıpkı kurtuluş mücadelesindeki gibi canla başla ilim orduları yetiştirme gayretinde olacağız. Tam bağımsızlık anlayışıyla savaş meydanlarında, diplomasi masalarında kazandığımız zaferleri ilim ile taçlandıracak, bilim ile yücelteceğiz.

Atatürk’ün ülkemizi muasır medeniyetler seviyesine çıkarma idealini yaşatmak için, göstermiş olduğu hedef doğrultusunda şanlı tarihimizden aldığımız güç ile yılmadan, yorulmadan daha müreffeh, daha güçlü Türkiye için çalışacağız.

Milletimizin hayatındaki 3 dönüm noktası olan; 2023, 2053 ve 2071 hedeflerimize emin adımlarla ilerlerken Gazi Mustafa Kemal’in bizlere emanet ettiği aziz vatanımızı koruyarak, Türkiye Cumhuriyeti’ni ilelebet payidar kılacağız.

Bu duygu ve düşüncelerle Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve istiklal mücadelemizin bütün kahramanlarına bir kez daha Allah'tan rahmet diliyor, aziz şehitlerimizi, gazilerimizi ve tüm ecdadımızı minnetle anıyorum.

dbLogoBeyaz
akp

© 2022. Tüm Hakları Saklıdır. Sitede bulunan hiçbir materyal izinsiz kullanılamaz.